Patriot II edycja

Home Projekty Patriot II edycja
Patriot - tłumaczymy Polskę na języki obce

Biorąc sobie do serca jeden z naszych celów, czyli upowszechnianie wiedzy wśród szerokiej publiki, jakiś czas temu wystartowaliśmy z kolejną edycją naszego projektu “Patriot”, w którym tłumaczymy hasła z polskiej Wikipedii na języki obce.

 

Poruszeni wielością zachwycających, ciekawych i atrakcyjnych miejsc w Polsce, które wciąż pozostają do odkrycia – pragniemy umożliwiać i ułatwiać szukanie wiadomości na ich temat.

 

Było to możliwe dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź. Zrealizowaliśmy tłumaczenie 26 haseł na 7 języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, czeski, portugalski, francuski i włoski. Powstałe artykuły dotyczą województw: dolnośląskiego i lubelskiego.

O projekcie

Projekt, tak jak i w pierwszej edycji, skierowaliśmy do trzech grup odbiorców, by rozpowszechnić wśród nich wiedzę na temat historii, kultury i gospodarki naszego kraju.

 

Pierwsza z nich, to obcokrajowcy podróżujący po Polsce, bądź przebywający tu krócej lub dłużej. Informacje na temat rejonów są dla nich swoistą dawką wiedzy o miejscu gdzie przebywają z dodatkowymi ciekawostkami, które mogą w praktyce sprawdzić.

 

Drugą grupą są młodzi ludzie – przede wszystkim studenci będący na terenie naszego kraju, realizując wymiany międzynarodowe.

 

Trzecią grupą są poszukiwacze korzeni, które mają swój początek na terenie Polski. Poprzez nasze działania, możemy ich wesprzeć w procesie odkrywania swojej przeszłości rodzinnej. Wierzymy w ich ciekawość świata, która dzięki naszym materiałom może się w dalszym ciągu rozwijać i przerodzić w inspirację do odkrywania Polski na różnych poziomach, zarówno w Internecie, jak i również w świecie rzeczywistym.

Rezultaty
 1. Parafia Świętej Trójcy w Lubinie
 2. Baszta Głogowska
 3. Muzeum Historyczne w Lubinie
 4. Ratusz w Lubinie
 5. Mury miejskie w Lubinie
 6. Jan Wyżykowski
 7. Kościół parafialny pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie
 8. Kaplica zamkowa w Lubinie
 9. Pomnik Pamięci Ofiar Lubina ’82
 10. Tramwaje w Legnicy
 11. Kościół Marii Panny w Legnicy
 12. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
 13. Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy
 14. Muzeum Bitwy Legnickiej
 15. Muzeum Miedzi w Legnicy
 16. Zamek Piastowski w Legnicy
 17. Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy
 18. Mauzoleum Piastów Śląskich w Legnicy
 19. Ratusz w Legnicy
 20. Stary Ratusz w Legnicy
 21. Architektura Legnicy
 22. Akademia Rycerska w Legnicy
 23. Kamienica Scultetusa
 24. Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim
 25. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej, kościół św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, kolegiata
 26. Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim

Gdzie można znaleźć więcej informacji? Serdecznie zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie zostało utworzonych 15 postów w przystępny sposób promujący nasz projekt. Posty zostały opatrzone tematycznymi grafikami, przedstawiającymi niektóre z najciekawszych zabytków i miejsc na mapach woj. dolnośląskiego i lubelskiego.